Verkkokauppa on poistunut käytöstä. Tuotteita on kuitenkin saatavilla – ota yhteyttä, niin sovitaan toimituksesta
Leguano - Lady Loop
Leguano

Leguano Lady Loop

161,00sis. alv
Lady loop: Tämä yksinkertainen ja klassinen, mutta silti muodikas paljasjalkakenkä sopii niin farkkuihin kuin mekkojenkin kanssa. Lady loop istuu kevyesti jalkaan ja 100% LIFOLIT®-pohja takaa Leguanojen upean paljasjalka tunteen. Koristekorut voi tilanteen mukaan jättää paikoilleen tai irrottaa.

Koot: 36-43

Heti saatavilla olevat koot

36, 39, 40 & 41

Tarvitsetko apua?

Ota yhteyttä, autan mielelläni!

Lady loop: Tämä yksinkertainen ja klassinen, mutta silti muodikas paljasjalkakenkä sopii niin farkkuihin kuin mekkojen kanssa. Lady loop istuu kevyesti jalkaan ja 100% LIFOLIT®-pohja takaa Leguanojen upean paljasjalkatunteen.

Lady Loop on ihanteellinen kevyt kenkä niin toimistotyöhön kuin opettajalle koulumaailmaan, helppo pukea ja tarvittaessa pestä. Myös juhlakengäksi soveltuu hienosti. Koristekorut voi tilanteen mukaan jättää paikoilleen tai irrottaa.

Leguanon pohjan valmistuksessa on käytetty nanoteknologiaa ja patentoitu LITFOLIT® -pohja takaa loistavan pidon säästä ja alustasta riippumatta. Se on äärimmäisen kestävä ja joustava. Antaa jaloillesi hyvän suojan rajoittamatta jalan luonnollista liikettä. Pohjan läpi ei mene kivet eikä lasinsirut. Paljasjalkakengät antavat jaloille liikkumisvapautta ja erittäin hyvän tuntuman maahan sekä sallii jalkalihasten toimia luonnollisesti sekä stimuloi verenkiertoa.

Paljasjalkakenkien ominaisuuksia

  • Varvastila vastaa jalan luonnollisen liikkeen tarvetta.
  • Kantakorotusta ei ole, jolloin virheasentoja niveliin ei pääse kehittymään.
  • Holvikaaren tukia ei ole, jolloin jalan lihakset itse pääsevät toimimaan luonnollisesti.
  • Pohjan ohuus ja joustavuus mukailee maan muotoja ja jalan lihakset vahvistuvat.
divider icon